E martë, 20 Prill, 2021

Lexo

Receta e mamit

Video që po bën xhiron në internet: Disa djem e përdorin një “Ferrari” për të shitur shalqinj

Nuk është për t’u habitur që interneti është i mbushur me kopje të pothuajse çdo automjeti Ferrari që ekziston. Disa janë më të mirë se...

Ndodh edhe kjo: Vajzat përleshen në një ndeshje basketbolli, e pëson më së keqi referi

Një lojë vajzash në basketboll në Westfield mori një kthesë të dhunshme kur një përleshje shpërtheu midis një arbitri, lojtarit dhe disa spektatorëve që...

Histori e dhimbshme: Ornela tregon si tentuan t’ia marrin vajzën

Pjesë e rubrikës “Ka një mesazh për ty” tek E Diela Shqiptare ka qenë Ornela e cila ka rrëfyer historinë e saj të dhimbshme...

Si duken sot disa nga aktorët e filmave tanë të preferuar të fëmijërisë…

Rikujtojmë ndërkohë, se lloji i duhur i romancës dhe marrëdhënies në filma mund të ketë vërtet aftësinë për të na bërë të qeshim, të...

Video/ Esiola, vogëlushja që shkeli e para në pistën e Aeroportit të Kukësit

Esiola është vogëlushja që shkeli e para në pistën e Aeroportit të Kukësit. Dje në aeroportin ndërkombëtar “Zajed-Flatrat e veriut” u ul avioni i parë...

8 muajshe shtatzënë, 26-vjeçarja fiton medalje ari në Taekwondo

Një atlete shtatzënë ka befasuar jo pak, teksa ka arritur të fitojë një medalje të artë në Festivalin Kombëtar të Sporteve. Aminat Idrees, 26 vjeç...

Kur nëna del në shëtitje me gjithë fëmijët, por i rrëzohen pasi nuk mund t’i kontrollojë

Një video është bërë virale në rrjetet sociale ku protagonistë janë një grua dhe fëmijët e saj. Nëna ka dalë në shëtitje me fëmijët e...

“Do jem vëlla për ty!”Prej vitesh nuk del nga shtëpia, vajza me sëmundje të rëndë surprizohet nga Butrint Imeri

Mbrëmjen e sotme në programin “Dua të të bëj të lumtur” u trajtua një histori frymëzimi dhe force, historia e vajzës së vogël, Glorias...

Mesvakti ideal në kohën e Covid-19, për të rritur dhe fëmijë

Gjithnjë e më shumë italianë, për shkak të kufizimeve për të përmbajtur përhapjen e COVID-19, kalojnë ditën në shtëpi, një gjendje që ka ndryshuar...

Më të lexuarat